Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

W dniach 23-27 maja 2022 dziewiątka gościła gości z Grecji, Hiszpanii i Portugalii, którzy realizowali krótkoterminową wymianę uczniów w ramach projektów Erasmus+ „To Healthy Lifestyle Step by Step” i „Young Scientists Discover the World”.

Podczas pobytu goście odwiedzili szkołę goszczącą, gdzie uczestniczyli w zajęciach z uczniami dziewiątki. Każde popołudnie to również wspólne zajęcia integracyjne, na których uczniowie mieli okazję poznać lepiej swoich rówieśników i w praktyce wykorzystać znajomość języka angielskiego oraz nawiązać nowe przyjaźnie.

Mając na uwadze realizację działań projektowych uczestnicy mobilności udali się na wycieczki do: Błędnych Skał, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Wrocławia (basen, ogród zoologiczny, Hydropolis), Niemczy – Piernikarnia Śląska oraz na Ślężę. Był również czas na gry terenowe: W poszukiwaniu krasnali wrocławskich i Odkryj Dzierżoniów, co pomogło gościom poznać najciekawsze miejsca tych miast.

Wspólnie spędzony czas uczestników międzynarodowych projektów na długo zostanie w pamięci zarówno uczniów jak i nauczycieli.  
IMG 20220524 WA0015

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.