Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

W dniach 11-16 lipca 2022 roku trzy nauczycielki naszej  szkoły uczestniczyły w kursie metodycznym we Florencji “CLIL in Practice. Focus on Florence". Kurs miał na celu rozwijanie wiedzy na temat planowania, przygotowywania i wdrażania czynności związanych z czytaniem, pisaniem, słuchaniem i mówieniem w języku obcym na przedmiotach innych niż nauczanie językowe. Szkolenie opierało się na multidyscyplinarnym podejściu do zrozumienia metodologii CLIL i pozwoliło poznać w jaki sposób wszystkie treści mogą odnosić się do własnej praktyki w klasie. Kurs obejmował wiele aktywności. Uczestnicy mogli również poznać Florencję, dowiadując się więcej o historii, ludziach i miejscach, które uczyniły z Florencji miasto jedyne w swoim rodzaju, z wyjątkową przeszłością i teraźniejszością. Nauczyciele dowiedzieli się jak łączyć nauczanie przedmiotowe z językiem obcym. W ramach zajęć zwiedzili wiele muzeów, m.in. The Casa Buonarotti, muzeum Franco Zeffireli, gdzie mogli podziwiać dzieła twórczości tego wybitnego reżysera, muzeum Salvatore Ferragamo, Pallazo Medici Ricardo, Muzeum Dantego. Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Spacer z przewodnikiem po Florencji był kolejną okazją do rozwijania kompetencji językowych oraz dostarczył ogromnej dawki wiedzy o mieście sztuki i nauki. Uczestnicy kursu poznali również tradycyjne potrawy kuchni toskańskiej. Zgłębili tajniki gotowania Ribollity- pysznej, warzywnej florenckiej zupy. Wykorzystując historię rodu Medyceuszy poznali atrakcyjne sposoby uczenia się. Dużo pisania, czytania, pracy w parach i grupach. Nauczyciele wcielali się w różne role wykorzystując dramę jako jedną z technik nauki. Zwieńczeniem kursu „CLIL Focus on Florence” była niesamowita wycieczka objazdowa. Nauczyciele odwiedzili przepiękne miasteczka Toskanii- San Gimigniano, Sienę oraz Pizę. Spotkania z ludźmi z Hiszpanii, Węgier, Belgii, Grecji i wielu innych krajów to niezapomniane wielokulturowe doświadczenie.

Kurs był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach realizowanego przez SP9 Dzierżoniów projektu krótkoterminowego KA122 S-CH, mobilność kadry edukacji szkolnej "Do Europy po inspiracje i motywacje".


20220719 125138GridArt 20220711 180527427GridArt 20220719 123838507

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.