Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

Laureatami szkolnego konkursu "Poznajemy Marię Skłodowską-Curie" zorganizowanego w ramach realizacji projektu Erasmus+ "Young Scientists Discover the world" zostali:
klasy 1-3:
I miejsce: Lena Czwalińska, klasa 1a
II miejsce: Natalia Baranowska, klasa 1c i Michał Szpak, klasa 3c
III miejsce: Jakub Bałaziński, klasa 1b
Klasy 4-6:
I miejsce: Krystian Lingo, klasa 4a
II miejsce: Marcel Hanc, klasa 6a
III miejsce: Dawid Opaliński, klasa 4a
Klasy 7-8:
I miejsce: Dominik Duda, klasa 7a
II miejsce: Natalia Duda, klasa 8a i Karolina Tracz, klasa 7b
III miejsce: Amelia Wiankowska, klasa 8d

Praca ucznia "Maria Skłodowska- Curie za kierownicą ambulansu rentgenowskiego, październik 1917r."Praca ucznia - Maria Skłodowska Curie stoi przy stole, na stole stoją probówki z kolorowymi płynami,  Maria jest w czerwonej sukience, mówi "Ale czad - Rad i Polen mają ponad 120 lat"Praca ucznia narysowana ołówkiem. Na obrazku Maria Skłodowska Curie podpiera głowę ręką, kobieta mówi "Nie wiem co lepsze: Bycie guwernantka czy laborantką"Praca ucznia - cztery zdjęcia czarno - białe Marii Skłodowskiej Curie, rysunek Marii Skłodowskiej Curie, która jest w zielonej sukience, w rękach trzyma probówki z niebieskim płynem. Na plakacie napis "Serce się raduje"Rysunek pokoju, w którym jest Maria Skłodowska Curie oraz Piotr Curie. Na ścianie tablice Mendelejewa, okno, pod oknem stolik z probówkami, przed Marią stoi stolik z trzema probówkami, na krześle leżą wiśnie. Piotr mówi do Marii "coś ty dziś jadła?", ona odpowiada "wiśnie i w ogóle mnóstwo rzeczy"Plakat zrobiony przez ucznia, Maria Skłodowska Curie trzymająca probówkę, ma jasne, kręcone włosy, czarną bluzkę z kołnierzem w kratkę. Napis "good work"Praca małego ucznia. Maria Skłodowska Curie  jest w niebieskim ubraniu, trzyma probówkę, przed nią cztery probówki, z których wypływają płyny. Napis "bądź kim chcesz"Maria Skłodowska Curie trzyma probówkę, wkoło niebieskie tło z gwiazdkami narysowanymi ołówkiem, ona mówi "i pomimo roku przerwy w szkole osiągnęłam tak wiele"Napis "Maria Skłodowska Curie 1867 - 1934)", rysunek Marii w zielonej sukience, wkoło probówki i nazwy pierwiastków - Ra i Po. Maria Skłodowska Curie myśli "obiad czy pierwiastki, oto jest pytanie, może mój Piotr zna odpowiedź na nie"Szkic ołówkiem, na którym jest Maria Skłodowska Curie trzymająca dwie probówki w rękach. Kobieta mówi "jeszcze tylko 3 składniki i idziemy na wycieczkę rowerową Piotrze"Rysunek kredkami. Na rysunku Maria Skłodowska Curie w zielonej sukience, trzyma dwie probówki. Napis "Mierz wysoko, a znajdziesz się wśród gwiazd" oraz "Natalka B, kl. 1c"
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu kreatywności i ciekawego przedstawienia naszej uczonej rodaczki.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.