Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

Przez pięć dni od 27 września do 1 października 2021 r. dwudziestu pięciu uczniów z naszej szkoły brało udział w projekcie Małe Miasto Dzierżoniów, który był realizowany
w Dolnośląskim Ośrodku Kultury w Dzierżoniowie. Przez ten czas uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych u Przedsiębiorców – nauczycieli zawodu. Uczniowie zdobyli wiedzę teoretyczną o specyfice danego zawodu, ale również uczestniczyli w warsztatach praktycznych. Mieli okazję np.: wykonać dekorację do tortu z masy cukrowej, namalować obraz na płótnie lub nauczyć się nowoczesnego tańca. Za wykonaną pracę otrzymywali wynagrodzenie – „Dzierżonie”, które mogli wpłacić na lokatę w Banku lub wydać w sklepie - „Kusiciel”. Obowiązkowo każdy uczestnik uiszczał opłatę za wyżywienie i podatek do „Małomiasteczkowego Urzędu Skarbowego” w postaci dwóch „Dzierżoni” dziennie. Uczniowie za zaoszczędzone „Dzierżonie” mogli zakupić upragnione artykuły w „Sklepie Marzeń”. Udziałowi w projekcie towarzyszyło wiele pozytywnych emocji i bardzo duże zaangażowanie uczniów.

Aneta Kunecka-Kramarz

 

Male Miasto 1Male Miasto 2Male Miasto 3Male Miasto 4Male Miasto 5Male Miasto 6Male Miasto 7Male Miasto 8Male Miasto 10Male Miasto 11Male Miasto 12Male Miasto 13Male Miasto 14Male Miasto 15Male Miasto 16Male Miasto 17Male Miasto 18Male Miasto 19Male Miasto 20Male Miasto 21Male Miasto 22Male Miasto 23Male Miasto 24Male Miasto 25Male Miasto 26Male Miasto 27Male Miasto 28Male Miasto 29Male Miasto 30Male Miasto 31Male Miasto 32Male Miasto 33Male Miasto 34Male Miasto 35

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.