Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

Uczniowie z klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie wraz z opiekunkami panią Katarzyną Janik i Martą Sawic, odwiedzili Primary School w greckiej miejscowości Lakkoma w ramach projektu Erasmus+ "Young Scientists Discover the World". Wyjazd odbył się w dniach 6-12 czerwca. Dzień pierwszy pobytu uczniowie rozpoczęli od wizyty w partnerskiej szkole. Uczestniczyli w grach i zabawach sportowych. Zwiedzili także najsłynniejszą grecką winnicę w pobliżu Salonik. W kolejnych dniach młodzi naukowcy wzięli udział w warsztatach przyrodniczych na College Anatolia, gdzie wykonywali eksperymenty min. wyodrębnili własne DNA! Kolejną atrakcją było Planetarium Noesy, gdzie obejrzeli wystawę "Połączeni", której tematyka dotyczyła historii komputerów. Wielką atrakcją był także lot w profesjonalnym symulatorze lotu. Podczas swojego pobytu młodzież zwiedziła Werginę - miejsce urodzenia Aleksandra i wielkiej dynastii macedońskiej. Kolejne ciekawe miejsce to Naousa, gdzie mogli podziwiać stanowisko archeologiczne "Szkoły Arystotelesa". Niezapomnianą atrakcją był również rejs statkiem do Salonik a także zwiedzanie miasta z dachu autobusu. Ostatni dzień mobilności to ciekawa lekcja robotyki, która zachwyciła wszystkich uczniów. Kolejna lekcja to poznanie życia i dorobku naukowego Arystotelesa, podczas której uczniowie stworzyli własne książeczki o tej wybitnej postaci. Na koniec quiz o historii Salonik, w którym rywalizowali uczniowie dziewiątki z uczniami z Hiszpanii. Dziewiątka górą !!! Dni spędzone w Grecji z pewnością na długo zostaną w pamięci naszych młodych naukowców i zmotywują ich do dalszej rzetelnej pracy.

IMG 20220607 WA0020

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.