Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

W ostatnim tygodniu października 2021 r. wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na pierwszą lekcję biblioteczną. W tych dniach zorganizowane zostało również uroczyste PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Dla uczestników przygotowane zostały zajęcia wprowadzające. Uczniowie brali udział w pogadance dotyczącej „próśb książki”, a także odgrywali scenki dramowe „Wiem, jak wypożyczać książki”. Dzieci rozwiązywały również zagadki o popularnych baśniach i wykonywały pracę plastyczną. Uczestnicy zapoznani zostali także z regulaminem biblioteki szkolnej oraz z zasadami korzystania z komputerów.
Po uroczystym ślubowaniu wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy z mottem Mikołaja Reja „A to miej na pilnej pieczy, abyś czytał kiedy tylko możesz” oraz zakładki do książek. Na zakończenie wizyty w bibliotece chętni uczniowie mogli wypożyczyć po raz pierwszy książkę. W tym uroczystym dniu dla uczestników przygotowany był również słodki poczęstunek.

duża grupa dzieci trzymających w rękach dyplomy pasowania na czytelnikaDziewczynka w granatowej bluzce trzyma w ręce zielona kartkę.Troje chłopców siedzi przy stoliku i przegląda kolorowe książki.Dzieci siedzą przy stolikach i przeglądają książki.Pani w zielonej sukience stoi przed dziećmi i mówi do nich. Dzieci siedzą przy stolikach i zgłaszają się.Pani pokazuje dzieciom kolorowy obrazek. Dzieci siedzą przy stolikach i patrzą na nią.Dzieci wykonują prace plastyczne.Dzieci wykonują prace plastyczne. Na stole leży kolorowy piórnik.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.