Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w szkolnym kalendarzu.
W tym roku apel odbył się 12 października. Niestety, ze względu na pandemię Covid-19 w wydarzeniu nie mogli brać udział rodzice uczniów. Pierwszoklasiści zaprezentowali piosenki klasowe, których pilnie uczyli się już od września. Następnie uczniowie odśpiewali hymn państwowy, po czym złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Po ślubowaniu, wicedyrektor szkoły Pani Iwona Dzwolak kolorowym ołówkiem dokonała aktu pasowania, po którym to pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika. Pani wicedyrektor oraz wychowawcy klas wręczyli dzieciom pamiątkowe medale ufundowane przez Radę Rodziców. W tym dniu uczniowie otrzymali także swój pierwszy ważny dokument, którym była legitymacja szkolna. To jednak nie było końcem niespodzianek, ponieważ w gabinetach lekcyjnych czekały na dzieci kolorowe tuby ze słodkościami przygotowane przez rodziców uczniów. Uroczystość przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze, a jej zwieńczeniem było wykonanie zdjęć klasowych.

część uczniów klasy 1A siedzi, część stoi, ubrani są na galowo, na szyjach maja medale, obok stoi ich wychowawczyniczęść uczniów klasy 1B siedzi, część stoi, ubrani są na galowo, na szyjach maja medale, obok stoi ich wychowawczyniczęść uczniów klasy 1C siedzi, część stoi, ubrani są na galowo, na szyjach maja medale, na głowach mają czerwone birety, obok stoją ich wychowawczynie,

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.