Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

W dniach 18, 21, 22 października 2021r w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie odbyła się uroczystość Pasowania na „Świetlika”
Aby dołączyć oficjalnie do gromady świetlicowej i „ świecić przykładem” dla innych, pierwszoklasiści w obecności Dyrektor szkoły Pani Wioletty Uchman-Chrząszcz oraz starszych koleżanek i kolegów ,musieli przejść próbę sprawności, próbę wiedzy, zabawy, wygimnastykowanego języka oraz próbę śmiechu. Po zaliczeniu wszystkich prób kandydaci na „Świetlika” złożyli uroczystą przysięgę: 
„Uroczyście ślubuję być zawsze wesołym, uśmiechniętym i koleżeńskim.
Dbać o bezpieczeństwo własne oraz kolegów,
Dbać o porządek i czystość w świetlicy.
Nigdy nie zapomnieć powiedzieć: dzień dobry, dziękuję, przepraszam.
Obiecuję grzecznie się bawić i odrabiać lekcje.
I oczywiście nigdy się nie nudzić ”.
Po ślubowaniu każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom „Pasowania na Świetlika”, a cała impreza przebiegała w wesołej i przyjaznej atmosferze.

Ośmioro dzieci stoi, pięcioro siedzi, wszyscy trzymają dyplomy pasowania na świetlika. Obok stoi pani dyrektor i wychowawczynie ze świetlicy, pani Agata i pani Bożena.Dziesięcioro dzieci trzyma dyplomy pasowania na świetlika. Z dziećmi stoi pani ze świetlicy.Dzieci trzymają dyplomy pasowania na świetlika. Z nimi stoją panie ze świetlicy.Dzieci stoją w półokręgu.Dzieci stoją w półokręgu, a pani chodzi z wielkim ołówkiem z tektury i pasuje ich na świetlika.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.