Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

W dniach 8 i 14 listopada 2022r w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość Pasowania na „Świetlika”. Aby dołączyć oficjalnie do gromady świetlicowej i „ świecić przykładem” dla innych,
pierwszoklasiści musieli przejść próbę sprawności, próbę wiedzy, zabawy, wygimnastykowanego języka oraz próbę śmiechu. Po zaliczeniu wszystkich prób kandydaci na „Świetlika” złożyli uroczystą przysięgę: 

„Uroczyście ślubuję być zawsze wesołym, uśmiechniętym i koleżeńskim.

Dbać o bezpieczeństwo własne oraz kolegów, 

Dbać o porządek i czystość w świetlicy. 

Nigdy nie zapomnieć powiedzieć: dzień dobry, dziękuję, przepraszam.

Obiecuję grzecznie się bawić i odrabiać lekcje.

I nigdy się nie nudzić ”.

Po ślubowaniu każdy pierwszoklasista otrzymał odznakę „Pasowania na Świetlika”, a cała impreza przebiegała w wesołej i przyjaznej atmosferze.

Jedenaścioro dzieci z klasy 1a stoi, na szyi maja zawieszone i trzymają w rękach Odznakę Świetlika. Jedna dziewczynka trzyma plastikową dużą kredkę.Szesnaścioro uczniów z klasy 1b i 1c klęczy na dywanie i w rękach trzymają Odznakę Świetlika.

 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.