Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

Dnia 28 października odbyło się w naszej szkole oficjalne pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Pierwszacy przygotowali program artystyczny, podczas którego zostali przeegzaminowani przez dwie uczennice klas ósmych. Egzaminy zdali ,,śpiewająco" i za zgodą dyrekcji, nauczycieli, rodziców i szkolnych kolegów mogli zostać włączeni w szeregi uczniów naszej szkoły. W niezwykle podniosłej atmosferze, w obecności pocztu sztandarowego, uczniowie złożyli ślubowanie. Po tym nastąpiło symboliczne pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie. Dzieci otrzymały swoje legitymacje, a także upominek zakupiony przez rodziców. Było to bardzo ważne wydarzenie, nie tylko dla samych uczniów, ale dla całej społeczności szkolnej, dla wszystkich nauczycieli, dyrekcji, rodziców i kolegów. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. To była wyjątkowa uroczystość.

Uczniowie klas pierwszych stoją na sali ustawieni do programu artystycznego. Wszyscy odświętnie ubrani, z biretami na głowachNa pierwszym planie dzieci zwrócone w stronę publiczności, a za nimi siedzący rodzice i oglądający przedstawienie przygotowane przez pierwszaków.Na środku sali stoją krzesła dla dyrekcji. Zdjęcie pokazuje, jak Pani Dyrektor wita się ze zgromadzonymi na uroczystości.Występ dzieci na apelu podczas pasowania - prowadząca uroczystość stoi przy mównicy, a dzieci wypowiadają swoje kwestie.Program artystyczny - na środku dwie uczennice klasy ósmej przemawiają do zgromadzonych, po lewej stoją uczniowie klasy pierwszej biorący udział w przedstawieniu.ciąg dalszy przedstawienia - uczennice klasy ósmej egzaminują pierwszoklasistów zadając im zagadki. Prowadząca stoi przy mównicy, pozostali uczniowie siedzą na ławeczkach.Uroczyste ślubowanie. Reprezentacja szkoły trzyma sztandar, reprezentanci klas pierwszych podnoszą palce do ślubowania, wszystkie dzieci na baczność składają ślubowanie, które odczytuje prowadząca stojąca przy mównicy.Zdjęcie dzieci, które już po oficjalnym pasowaniu siedzą w ławkach i trzymają prezenty oraz legitymacje, które dostały podczas uroczystości. Wiele dzieci ogląda upominki, inne patrzą w stronę sceny

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.