Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

W dniach od 23 do 29 kwietnia 2022 roku odbyła się wizyta dziesięciorga uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9  w Dzierżoniowie w hiszpańskiej miejscowości Socuellamos. Do wyjazdu zakwalifikowano osiem dziewczynek i dwóch chłopców z klas siódmych i ósmych, najbardziej aktywnych w realizacji zadań wynikających z projektu Erasmus +" To Healthy Lifestyle Step by Step".

Pobyt w Hiszpanii stał się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń związanych ze zdrowym stylem życia oraz doskonalenia umiejętności językowych. Uczestnicy wyjazdu bez problemu nawiązali partnerskie relacje z uczniami z Hiszpanii i Portugalii. Bardzo aktywnie i twórczo podchodzili do wszystkich zadań wynikających z realizacji programu pobytu. Często byli inicjatorami wydarzeń , w które angażowali swoich rówieśników z krajów partnerskich. Wizyta w Hiszpanii obejmowała następujące elementy:

- zwiedzanie Madrytu

- spotkanie uczestników projektu z Hiszpanii i Portugalii  w szkole w Socuellamos

- wizyta w siedzibie lokalnych władz

- zajęcia rekreacyjno-sportowe na basenie i lokalnych obiektach sportowych

- zwiedzanie średniowiecznego zamku w miejscowości Balmonte

- wycieczka krajoznawcza wokół jezior Ruidera

- wycieczka do pierwszej stolicy Hiszpanii- Toledo- zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz dodatkowa atrakcja w postaci zjazdu "tyrolką" na rzeką Tag.

Dodatkową atrakcję stanowiła wspaniała kultura regionu Kastylia- La Mancha- kraina Cervantesa i jego Don Kichota oraz bogata w owoce morza lokalna kuchnia. Dzięki wspaniałej atmosferze, która towarzyszyła uczestnikom podczas całego pobytu każdy dzień był wyjątkowym przeżyciem, które z pewnością pozostanie na długo w pamięci zarówno dzieci jak i ich opiekunów.

Koordynatorką całego projektu jest Pani Anna Szczepaniak. Bezpośrednią opiekę nad uczniami podczas przelotów i pobytu sprawowali nauczyciele: Małgorzata Krzemińska, Jolanta Uchacz- Krzyżaniak i Waldemar Koprowski.

1. Grupa uczestników ze Szkoły Podstawowej nr 9 na lotnisku Fryderyka Chopina w Warszawie2. Grupa uczestników wraz z opiekunami na lotnisku Fryderyka Chopina w Warszawie3. Grupa uczestników ze Szkoły Podstawowej nr 9 wraz z opiekunami oraz grupa przyjaciół z Portugalii z opiekunami na tle obiektów sportowych w Soccuellamos4.Grupa uczestników ze Szkoły Podstawowej nr 9 wraz z opiekunami w Madrycie5. Uczestnicy projektu z Hiszpanii Portugalii i Polski wraz z opiekunami w centrum Cervantesa w miejscowości Argamisilla6. Grupa ze Szkoły Podstawowej nr 9 z opiekunami oraz uczennice ze szkoły w Sucuellamos w grocie w której Cervantes pisał Don Kichote z La Manchy7. Opiekunowie grup z Polski i Portugalii na spotkaniu w ratuszu z władzami regionu Sucuellamos8. Uczestnicy projektu z Hiszpanii Portugalii i Polski wraz z opiekunami na tle średniowiecznego zamku w miejscowości Belmonte9. Grupa ze Szkoły Podstawowej nr 9 na baszcie widokowej zamku w miejscowości Belmonte10. Uczestnicy projektu z Hiszpanii Portugalii i Polski wraz z opiekunami podczas pieszej wycieczki krajoznawczej wokół jezior Ruidera. Dzieci trzymają flagę Hiszpanii.11. Uczestnik projektu uczeń Szkoły Podstawowej nr 9 z widocznymi objawami zmiany strefy klimatycznej 12. Grupa ze Szkoły Podstawowej nr 9 na tle panoramy pierwszej stolicy Hiszpanii Toledo13. Grupa ze Szkoły Podstawowej nr 9 w bojowych nastrojach przed zjazdem tyrolką na rzeką Tag wToledo14. Pożegnalne spotkanie uczestników projektu z Hiszpanii Portugalii i Polski w restauracji w Sucuellamos. wszyscy siedzą przy długim stole. Na stole talerze z jedzeniem.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.