Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

W dniach 12 do 16 września uczniowie naszej szkole w ramach projektu profilaktycznego brali udział w wielu ciekawych zajęciach.Klasy 1-8 podczas lekcji edukacji społecznej oraz wychowawczych zostali wprowadzeni w temat chorób zakaźnych i jak im zapobiegać.Klasy 1-3 po obejrzeniu filmów edukacyjnych wykonały rysunki przedstawiające wirusy oraz,jak skutecznie je zwalczać,a jaka główną broń podały szczepienia.Klady starsze natomiast podczas lekcji przyrody i biologii wykonywały ulotki o tym jak zapobiegać grypie czy innym chorobom zakaźnym.Powstsl w ten sposób kodeks odpowiednich zachowań,które mają na celu uniknięcia zachowania na groźne choroby zakaźne. Wystawa prac oraz stolik z ulotkami znajduje się na parterze szkoły i jest do dyspozycji wszystkich uczniów.

stolik z ulotkami zrobionymi przez uczniów o chorobach zakaźnych i jak im zapobiegać. Przy stoliku napis "Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych". W tle jest gazetka z pracami plastycznymi dzieci. Przed gazetką stoją cztery dziewczyny czytające ulotki.Narysowane  wirusy widziane oczami dzieci. Są to zielone lub czerwone potworki. Widoczne są również strzykawki, mające symbolizować szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym.Stolik, a na nim rozłożone, kolorowe ulotki o tym w jaki sposób można uchronić się przed wirusami. Dwie dziewczyny stoją po dwóch stronach stołu, w rękach trzymają ulotki i czytają.Duża stojąca gazetka z pracami plastycznymi dzieci. Prace przedstawiają, co trzeba zrobić, aby nie zachorować na choroby zakaźne. Miedzy innymi myć ręce, szczepić się, dobrze się odżywiać i w razie choroby szybko udać się do lekarza. Prace są kolorowe.Stolik z ulotkami i napisem "Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych".Cztery uczennice stoją przy stoliku z pracami dzieci i czytają ulotki. Jedna ma ulotkę "jak unikać chorób zakażnych"Plakat na którym widać zielonego wirusa i napis "covid-19" oraz hasła "myj ręce; zaszczep się; nie wychodź z domu jak jesteś chory; zakrywaj usta jak kichasz"Plakat z napisem "profilaktyka chorób zakaźnych, szczepienia!" oraz przyklejony wirus i ręka trzymająca strzykawkę.plakat z napisem "stop grypie", podzielony na dwie części pionowo. Po jednej stronie objawy m.in. gorączka, kaszel, ból gardła, ból głowy. Po drugiej stronie jak się uchronić: często myj ręce, szczepie, pozostanie w domu w przypadku objawów choroby.nia, Kolorowe plakaty zrobione przez uczniów, na większości są narysowane ręce i na nich bakterie.Ulotki zrobione przez uczniów leżą na stole. Są tam m.in. jak unikać chorób zakaźnych, profilaktyka chorób zakaźnych, grypie mówimy stop, kolorowe wirusy.kolorowe ulotki o tematyce "profilaktyka chorób zakaźnych"

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.