Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

Jedną z piękniejszych uroczystości szkolnych jest przyjęcie najmłodszych dzieci w poczet uczniów szkoły. Ślubowanie i pasowanie na ucznia jest bardzo ważnym momentem w życiu dziecka, jak również każdego Rodzica. Tegoroczna uroczystość miała miejsce 14. listopada i odbywała się w konwencji bajkowej. Zła Wróżka chciała udaremnić nasz plan, ale na szczęście z pomocą dzieciom przyszła dobra Wróżka. Pierwszoklasiści musieli sprostać kilku próbom: zaśpiewać, zatańczyć i dobrze odpowiedzieć na pytania dotyczące naszej szkoły. Dopiero po wykonaniu tych zadań, dzieci zostały odczarowane słowami: „Hokus pokus - obrót na pięcie, niechaj zniknie to zaklęcie”. Odetchnęliśmy wszyscy z ulgą, mogliśmy przejść do najważniejszej części uroczystości: złożenia przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowania na uczniów. Ceremonii pasowania dokonała Pani Dyrektor Wioletta Uchmann- Chrząszcz oraz pani Wicedyrektor Iwona Dzwolak. Dzieci poczuły na ramieniu ciężar ołówka, a na pamiątkę wydarzenia odebrały pamiątkowe medale- sowy- symbol mądrości. Obdarowane zostały książeczkami, kuferkami edukacyjnymi oraz kolorowymi lizakami, by czas w naszej szkole mijał im słodko. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy :)

klasa 1a pozuje z prezentami. W tle i na dole zdjęcia kolorowe kredki z papieru z rękami i nogami i kapeluszu z balonów.Klasa 1b pozuje po pasowaniu z prezentami - kuferkami. W tle kolorowe kredki z papieru z rękami i nogami i kapeluszu z balonów.klasa 1c pozuje do zdjęcia z Dobrą i Złą Wróżką. W tle i na dole zdjęcia kolorowe kredki z papieru z rękami i nogami i kapeluszu z balonów.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.