Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

Praca z lekturą nie musi być nudna - takie założenie towarzyszyło pomysłodawczyniom  projektu "TIK(i) i triki lekturowe".
W przedsięwzięciu, w którym współpracowałyśmy z nauczycielkami i uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie i Zespołu Szkół Społecznych w Bielawie wzięło udział  161 uczniów naszej szkoły i 7 nauczycielek.
Klasy biorące udział w projekcie poznały nieszablonowe metody pracy z lekturą, a do realizacji zadań wykorzystywały narzędzia TIK.
W ramach międzyszkolnej współpracy nauczycielki wypracowały multimedialne materiały dydaktyczne, a uczniowie swoją wiedzą "pochwalili się" tworząc m.in. lapbooki, profile internetowe Ani Schirley, kadry filmu o perypetiach Detektywa Pozytywki, komiksy opisujące przygody Stasia i Nel, gry i quizzy internetowe dotyczące treści lektur, prace plastyczne ilustrujące bohaterów, okładki do książek wykonane z pudełek po pizzy, lekturowe wieszaki czy autorskie projekty skarpetek.
Uczniowie przez ponad 3 miesiące aktywnie uczestniczyli w projekcie i z chęcią i zaangażowaniem wykonywali zadania. Dzięki pracy z narzędziami TIK usprawnili swoje zdolności komputerowe i  poszerzyli wiedzę.
W ramach współpracy międzyszkolnej i międzyoddziałowej odbyły się liczne videokonferencje, podczas których dzieci z dumą prezentowały swoim rówieśnikom efekty swoich działań, wspólnie wybrały logo projektu, napisały elektroniczną książeczkę o przygodach Czytuszka, a także przekonywały do  czytania.
 
Nasze wysiłki zostały docenione o czym świadczy fakt, iż nasz projekt otrzymał Odznakę Jakości eTwinning!!!
 AniaAsia JjpgCecylkaUla
Wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia naszej strony:
https://sp9dzierzoniow.wixsite.com/tikitriki
Do zobaczenia ;)
 
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.