Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

Uczniowie SP9 na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu
10-go listopada, 20 uczniów naszej szkoły, biorących udział w projekcie edukacyjnym - Dobry Start, uczestniczyło w warsztatach przeprowadzonych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Zajęcia miały charakter praktyczny: uczestnicy ważyli, mierzyli, testowali wytrzymałość materiałów, dokonywali obliczeń pod kierunkiem nauczycieli akademickich. Mieli również okazję poznać pracę Laboratorium Wytrzymałości Materiałów. W trakcie zajęć nauczyli się odkrywać swoje mocne strony, współpracy w grupie. Mieli możliwość doświadczyć, że nauka jest ciekawa i wymagająca, a piękno świata można nie tylko podziwiać, lecz także rozumieć.
Zajęcia wszystkim bardzo przypadły do gustu - być może wśród uczestników projektu dojrzewa przyszły inżynier, konstruktor lub wynalazca.
„DOBRY START" to tworzenie podstaw przyszłych kompetencji zawodowych, społecznych i osobistych oraz rozwój aktywności edukacyjnej u uczniów klas V - VIII szkół podstawowych” jest to projekt realizowany w partnerstwie z Gminą Bielawa, Gminą Pieszyce i Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu.

dwie uczennice i jeden uczeń siedzą przy stole i próbują coś złożyć z listewekpan tłumaczy dwóm uczniom siedzącym przy stole jak maja poskładać części z listewekuśmiechnięta dziewczynka przykręca śrubke do listewkijedna uczennica skręca dwie listewki, druga uczennica patrzy na nią. W tle są dwaj uczniowie.

 
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.