Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

Dnia 26 października 2021 klasa 3c udała się do Muzeum Miejskiego w Dzierżoniowie na Wystawę Interaktywną ,,Wszystko jest liczbą". Warto zaznaczyć, że wystawa jest zorganizowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagielońskiego i gości w różnych miejscach w Polsce. Tym razem trafiła do naszego miasta, więc nie mogliśmy jej przeoczyć. Bardzo fajne było to, że oprócz oglądania eksponatów, jak to zwykle w muzeach bywa, sami mogliśmy trochę poeksperymentować i poćwiczyć. Mieliśmy okazję między innymi poznać Twierdzenie Pitagorasa, wysłać tekst kodem ASCII, zapoznać się z Kostką Conwaya, Bryłami Platońskimi, Trójkątem Paskala, Magicznymi Kwadratami, Kołami Kordana, mierzyliśmy długości na mapie, tworzyliśmy papierowe konstrukcje, a także projektowaliśmy w kartografii. Takich ciekawych zadań było mnóstwo, a uczniowie z niezwykłą ciekawością i ochotą podejmowali się ich wykonania. Po takiej lekcji każdy może uznać, że matematyka jest jednak fajna :)

 

Kolaż ośmiu zdjęć. Dzieci wykonują zadania matematyczne.Kolaż dziewięciu zdjęć. Dzieci rozwiązują zagadki matematyczne.Kolaż dziesięciu zdjęć. Na dwóch dzieci słuchają co mówi do nich pan. Na reszcie dzieci rozwiązują zagadki matematyczne.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.