Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

Dnia 5 października klasy 2b i 3a brały udział w jesiennej wycieczce do Parku Krajobrazowego w okolicach Śnieżnika, gdzie zwiedzaliśmy najdłuższą jaskinię w Sudetach- Jaskinię Niedźwiedzią. Uczniowie podziwiali przepiękną szatę naciekową tego miejsca. Dowiedzieli się co to są stalaktyty, stalagmity oraz stalagnaty. Niektórzy mieli szczęście zobaczyć hibernujące nietoperze. Jaskinia została odkryta przez przypadek w 1966 roku podczas eksploatacji kopalni marmuru. Do dzisiaj jest jeszcze nie do końca zbadana, co dodaje jej niezwykłej tajemniczości. Bardzo duże wrażenie na dzieciach zrobił pokaz światła i muzyki pod ziemią oraz pozostałości szkieletów żyjących tam niegdyś zwierząt. A oto nasze fotki:

Pięć dziewczynek, w tle las, a wkoło opadające kolorowe jesienne liście.cztery dziewczynki robią sobie selfi na tle dużego drzewa. Wkoło opadające kolorowe jesienne liście.Grupa uczniów idzie asfaltową drogą przez las.Na pierwszym planie sześcioro dzieci, w tle większa grupa. Wszyscy idą ulicą, wkoło las z kolorowymi jesiennymi liśćmi.Troje uczniów idzie drogą, a wokół las.Uczniowie idą droga przez kolorowy jesienny las.Dziesięcioro uczniów z nauczycielką na tle dużego sztucznego niedźwiedzia.Uczniowie stoją na drodze pomiędzy słupami z napisami "Jaskinia Niedźwiedzia" i "Rezerwat Przyrody"Dzieci bawią się na placu zabaw w oczekiwaniu na wejście, Wchodzą po drabinkach, bawią się w piasku.Chłopiec stoi w szczelinie między skałami.Dzieci siedzą przy stoliku, część z nich je. w tle grupa ludzi stojących koło wejścia.Dziesięcioro dzieci stoi na poboczu drogi i pozuje do zdjęcia. Uśmiechają się.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.