Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

W dniach 2 -3 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 4b ,6a oraz 2 uczennice z 7e wraz z wychowawcami ( Aliną Gołdon – Waszkiewicz oraz Cecylią Rudnicką), rodzicami ( Panią Elżbietą Dzwolak i Panią Dagmarą Górecką) wyjechali na wycieczkę do Karpacza , gdzie czekało na nich dużo atrakcji. Pierwszym punktem programu był wjazd na Kopę i spacer wraz z przewodnikiem po Karkonoszach, który zakończył się przy świątyni Wang. Dalej udaliśmy się do parku rozrywki "Western City” w Ścięgnach. To kowbojskie miasteczko, którego drewniane budynki są ściśle wzorowane na zabudowaniach z Dzikiego Zachodu. Tego dnia czekała na uczniów niespodzianka, czyli kręgle w hotelu Gołębiewski . Drugi dzień był również pełen atrakcji. Zaczęliśmy od toru saneczkowego. Potem udaliśmy się do Karkonoskich Tajemnic, gdzie usłyszeliśmy i poznaliśmy 12 legend oraz opowieści o Karkonoszach oraz ich władcy. Ponadto mogliśmy stworzyć własnego Ducha Gór, odkryć kamień filozoficzny, zagrać na harfie z magicznymi strunami, wywołać deszcz, rozpędzić burzowe chmury, stanąć za sterem maszyny do poszukiwania korzenia mandragory oraz zwiedzić tajemniczą grotę pełną skarbów. Ostatnim punktem programu były Termy Cieplickie. Wszyscy wrócili szczęśliwi.

sześcioro uczniów siedzi na ławeczkach przy ogniskuduża grupa dzieci stoi, za nimi są budynki z westernówuczniowie siedzą i odpoczywają, za nimi w tle jest schronisko Samotniagrupa uczniów siedzi na trawie przy szlaku górskim w KarkonoszachW tle jest las. Uczniowie stoją przodem do lasu.roje uczniów na torze w kręgielnitroje uczniów siedzi na ławeczce przy ognisku i smażą kiełbasę grupa uczniów stoi przed Świątynią Wang w Karpaczuczworo uczniów siedzi przy stoliku na świeżym powietrzu.trzy osoby stoją, pięć osób siedzi na drodze na szlaku górskim w Karkonoszachtrzy osoby stoją, pięć osób siedzi na drodze na szlaku górskim w Karkonoszach. w tle widać grupę osóbpięcioro uczniów stoi na kamieniach i patrzą na wodospad. Pod nogami dużo kamieni i korzeni.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.