Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

 W piatek, 18 maja uczniowie klas I–III wybrali się wraz z wychowawcami do kina Zbyszek na musical dla dzieci pt. „Czerwony Kapturek” przygotowany przez aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Historię Czerwonego Kapturka na wylot znają dzieci i dorośli. Ale zaproponowana przez Teatr Nowoczesny z Krakowa wersja popularnej historii to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany musical dla dzieci, który był świetną okazją do zabawy dla dzieci i ich opiekunów. Spektakl z wielką starannością realizował cele edukacyjne przeznaczone dla młodego widza. Poprzez piosenki oraz dialogi w pośredni sposób dzieci uczyły się, jak rozwiązywać konfliktowe sytuacje, nawiązywać wartościowe przyjaźnie, być asertywnym i odważnym. Barwne kostiumy, ruchoma scenografia oraz efekty świetlne tworzyły magiczny klimat przedstawienia. Dzieci przez cały czas miały wrażenie, że towarzyszą bohaterce w czasie jej przygód, niejednokrotnie ratując ją z opresji. Baśniową atmosferę spektaklu dopełniły maski sceniczne, piękne kostiumy oraz lalki. Pełni tych baśniowych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Uczniowie w oczekiwaniu na przedstawienieDzieci czekają na rozpoczęcie spektaklu.Uczniowie oglądają przedstawienie.Uczniowie oglądają przedstawienie.Scena ze spektaklu. Czerwony Kapturek płaczeScena ze spektaklu. Chora Babcia leży w łóżku

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.