Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

W ramach realizacji kolejnej mobilności,  projektu Erasmus+ „To Healthy Lifestyle Step by Step”,  w dniach od 9 do 13 maja dziesięć uczennic naszej szkoły z klas siódmych i ósmych pod opieką koordynatorki projektu pani  Anny Szczepaniak oraz pań Joanny Jaszeckiej i Urszuli Wójcik,  miało niebywałą okazję wyjazdu do malowniczej miejscowości Lousã, gdzie spotkały się z uczniami ze szkół partnerskich z  Agrupamento de Escolas w  Lousie  i IES Fernando de Mena  w Socuellamos z Hiszpanii.
           Nasz pobyt  rozpoczął się od wizyty w szkole, gdzie zostałyśmy bardzo miło przyjęte przez całą społeczność, obejrzałyśmy specjalnie przygotowany dla nas program artystyczny i mogłyśmy zwiedzić partnerską szkołę w towarzystwie bardzo życzliwych uczniów i nauczycieli. Po południu wraz z  uczniami z Hiszpanii, spotkaliśmy się z przedstawicielami władz miasta, a następnie zwiedziłyśmy  malowniczo położoną Lousę dzięki udziałowi w grze terenowej, w której podzieleni na międzynarodowe grupy musieliśmy odnaleźć odpowiednie miejsca znajdujące się na mapie miasta i dotrzeć do mety.
Z racji tego, że głównym celem projektu Erasmus + „To Healthy Lifestyle Step by Step”,   jest poznanie przez uczniów zasad zdrowego, aktywnego i rozsądnego trybu życia, podczas kilkudniowego pobytu odwiedziłyśmy jedenastowieczny zamek Castelo da Lousã, przemierzyłyśmy górskie szlaki turystyczne, zwiedziłyśmy pradawne miasteczko Serra da Lousã, byłyśmy z wizytą w Museu Etnográfico Dr. Louzã Henriques.  Nasz pobyt w Portugalii to także wizyta w  ogrodzie botanicznym w Coimbrze i na placu Universidade de Coimbra -  najstarszej i najważniejszej uczelni wyższej w Portugalii. Oprócz zaplanowanych dla nas przez gospodarzy całodniowych wycieczek, wieczory również spędzałyśmy w bardzo przyjemny sposób. Mogłyśmy skosztować regionalnej kuchni, podczas specjalnie dla nas przygotowanego, przez rodziców naszych portugalskich przyjaciół pikniku w parku. Obejrzałyśmy również pokaz utalentowanych baletnic, a ostatniego wieczora bawiłyśmy się z uczniami z Portugalii i Hiszpanii na zorganizowanej dla nas dyskotece.
W drodze do i z Lousy spędziłyśmy niezapomniane chwile na w Lizbonie (nad rzeką Tag) oraz w Porto na plaży Oceanu Atlantyckiego.
            Życzliwość gospodarzy, ich zaangażowanie i bardzo ciepłe przyjęcie oraz obfitujący w multum atrakcji każdy dzień pobytu  sprawiały, że ta  krótkoterminowa wymiana z portugalskimi i hiszpańskimi uczniami była pięknym i niezapomnianym przeżyciem, dla każdej z nas.

Zapraszamy na stronę internetową projektu: To Healthy Lifestyle step by Step

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.