Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

W listopadzie i grudniu w ramach programu „Zdrowo jem, więcej wiem”, w klasach I-III przeprowadzono lekcje pt. „W białej krainie- ostrożnie z solą i cukrem”.
Większość dzieci spośród wszystkich produktów spożywczych najczęściej wybiera ciastka, lizaki, cukierki, słodkie napoje, lody. Słodycze niestety bardzo często zastępują właściwe posiłki. Są również podstawą poczęstunku przygotowywanego na wszelkie dziecięce imprezy i zabawy. Problemem jest to, że dzieci zwykle niechętnie zmieniają swoje przyzwyczajenia – odnosi się to w szczególności do słodyczy. Dlatego w ramach zajęć wszyscy dowiedzieli się w jaki sposób walczyć ze złymi nawykami żywieniowymi. Aby zachęcić dzieci do zjadania bardzo wartościowego posiłku jakim jest drugie śniadanie, a nie zastępowanie go słodkimi  przekąskami, każdy uczeń przygotował sobie kanapki z produktów przyniesionych z domu. Kolorowe i zdrowe - pełne były takich smakołyków jak pomidor,
ogórek, sałatka... Niektórzy wykorzystali również owoce i serki. Śniadanie samodzielnie przygotowane każdemu smakowało wyśmienicie!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z kolorowymi i zdrowymi przekąskami przygotowanymi przez uczniów kl. 1b, 1c, 2a, 2b, 3a, 3c

  Praca w grupach- podkreślcie sól i cukier w składnikach pokarmów, zaznaczcie zdrowe składniki.Dziecko napisało " W jaki sposób szkodzi cukier, sól?" Od soli piecze buzia, boli głowa, boli język. Od cukru bolą zęby, boli brzuch, ma się cukrzycę.Kolorowe przekąski przygotowali uczniowie na lekcji. Historyjka obrazkowa pt. " W białej krainie". Dzieci kroją serek i sałatę.

Dzieci kroją pomidorkiDzieci przygotowują zdrowe przekąskiUczniowie zajadają się kolorowymi kanapkami.  Zdrowe kanapki są bardzo kolorowe. Jest na nich ser żółty, pomidor, ogórek, rzodkiewka i szczypiorek.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.