W marcu 2021 r. wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na pierwszą lekcję biblioteczną. W tych dniach zorganizowane zostało również uroczyste PASOWANIE NA CZYTELNIKA.
Dla uczestników przygotowane zostały zajęcia wprowadzające. Uczniowie brali udział w pogadance dotyczącej zasad wypożyczania książek oraz „próśb książki”. Dzieci rozwiązywały również zagadki o popularnych baśniach, a także wykonywały pracę techniczną, którą wklejały do zeszytów.
Uczestnicy zapoznani zostali także z regulaminem biblioteki szkolnej oraz z zasadami korzystania z komputerów.
Po uroczystym ślubowaniu wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy z mottem Mikołaja Reja
A to miej na pilnej pieczy, abyś czytał kiedy tylko możesz” oraz zakładki do książek.
Na zakończenie wizyty w bibliotece chętni uczniowie mogli wypożyczyć książkę.
W tym dniu dla uczniów przygotowany był również słodki poczęstunek.

Aneta Kunecka - Kramarz

pasowanie na czytelnika 1pasowanie na czytelnika 2pasowanie na czytelnika 3pasowanie na czytelnika 4
pasowanie na czytelnika 5pasowanie na czytelnika 6pasowanie na czytelnika 7pasowanie na czytelnika 8