• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • ikona resetu interlinii
  • ikona większej interlinii+
  • Kontrast:
  • ikona włączania kontrastu
  • ikona wyłączania kontrastu
  • Mapa strony:
  • ikona mapa strony

W dniach 19-23 kwietnia uczniowie i nauczyciele szkół partnerskich realizujących projekt Erasmus+ „Heritage around us”  uczestniczyli w wirtualnej mobilności pod hasłem „Natural Wonders”, która miała odbyć się w Dzierżoniowie.

Mobilność była zaplanowana na marzec 2020. Jednak ze względu na pandemię została odwołana. Kolejne plany były na kwiecień 2021 – i znowu okazało się to niemożliwe. Dlatego koordynatorzy projektu zdecydowali się na mobilność wirtualną – spotykali się online 4 godzinny dziennie, podczas których nauczyciele dziewiątki (Anna Szczepaniak, Małgorzata Krzemińska i Jolanta Uchacz-Krzyżaniak) prezentowali w formie lekcji online zagadnienia związane z cudami przyrody w naszej okolicy i z miejscami wartymi odwiedzenia: Góry Sowie, Góry Stołowe, Ślęża, Arboretum w Wojsławicach, Wrocław (Ogród Japoński, Hala Stulecia, ZOO, centrum miasta) oraz najciekawsze miejsca przyrodnicze warte zwiedzenia w Polsce. Zabraliśmy naszych projektowych partnerów również na wirtualne zwiedzanie SP 9 oraz Dzierżoniowa. Każda lekcja to wirtualna podróż oraz ciekawe materiały do interakcji online.
Ze względu na zróżnicowany wiek uczniów uczestniczących w zajęciach (od przedszkolaków (Bułgaria), klasy 1-6 (Hiszpania), klasy 4-8 (SP9) po klasę 9 szkoły podstawowej (Czechy), nauczyciele różnicowali zadania i uczniowie pracowali na różnych narzędziach TIK (Nearpod, Quizizz, Quizalize, Kahoot, Wordwall, Educaplay, Edpuzzle, Live Worksheets).

Dla najmłodszych natomiast zostały przygotowane lekcje techniki: Jak zrobić sowę? i Jak zrobić krasnala?  Dzięki tym lekcjom nie tylko najmłodsi, ale ci trochę starsi zrobili sobie pamiątki z wirtualnego pobytu w Górach Sowich (sowa) i we Wrocławiu (krasnal).

Mamy nadzieję, że kolejne mobilności będą mogły odbyć się już w normalnym stacjonarnym trybie.

Endangerd animalsGóry SowieMaking an owlOur schoolowl lessonOwl mountain by MPlant storyPolandWelcome to Dzierżoniów

Przekierowanie na stronÄ™ Facebook