W ramach szkolnego projektu pn. „W soboty nie ma nas w domu” klasy 2a i 1b wyjechały 1października na całodniową wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie.
Wybralismy się w to miejsce, gdyż uwielbiamy spędzać wolny czas spacerując na świeżym powietrzu, łącząc edukację ze wspaniałą zabawą. Przejażdżka kolejką w Tunelu Czasu, na którego ścianie wyświetlana jest historia wszechświata oraz powstania dinozaurów była pierwszą atrakcja tego miejsca. Następnie ruszyliśmy na spacer ścieżką dydaktyczną. Wzdłuż całej trasy oglądaliśmy naturalnej wielkości rekonstrukcje dinozaurów oraz wysłuchalismy kilku ciekawostek o nich z ust Pani Przewodnik. Przeszliśmy przez Pawilon Paleontologiczny, w którym dzięki szklanej podłodze oglądaliśmy skamieniałości gadów i płazów. Nastepną atrakcją była wizyta z Oceanarium. To miejsca sprawiło, że przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych prehistorycznych gadów. Spotkaliśmy się „oko w oko” z ogromnym Megalodonem, płetwojaszczurem i rybopodobnymi Mozazaurami- wszystkie naturalnej wielkości. Po przerwie na obiad nastąpiła zabawowa część wycieczki. Wizyta na placu zabaw z dużą ilością różnych instalacji, ogromną zjeżdżalnią, huśtawkami, pajęczynami do wspinania itp. wprawiła w  zachwyt wszystkie dzieci. Bawiliśmy się znakomicie na trampolinach, w basenie z kulkami i na karuzelach. Następnie przeszliśmy na teren przy plaży z karuzelami, torem wyścigowym, czyli na tzw. wesołe miasteczko. Na koniec został już tylko czas na zakupienie pamiątek z wycieczki. Wyjazd dostarczył dzieciom wielu wrażeń, dopisała nam piękna pogoda. Poza tym Dinozaury są fascynującym tematem do rozpalenia dziecięcej wyobraźni, a Jurapark- idealnym miejscem, by zaaplikować uczniom wiedzę w tym temacie, a przy okazji dać dzieciom dużo zabawy.