„Dary jesieni” to temat dzisiejszych lekcji klas 1b i 2a w terenie, poza murami naszej szkoły. Klasy korzystając z przepięknej pogody uczestniczyły dzisiaj wraz ze swoimi opiekunami w ciekawych zajęciach w zagrodzie edukacyjnej w Marianówku. Dzieci dowiedziały się jakie prace i plony zbierają rolnicy z pól i ogrodów jesienią. Poza tym miały możliwość obcowania z wiejskimi zwierzętami. Szczególne wrażenie wywarł na nas cielaczek, który wczoraj „przyszedł na świat”. Ogromną frajdę sprawiło dzieciom pogłaskanie króliczka, czy karmienie kóz. Przejażdżka zakręconą kolejką i gokartami, zabawa na huśtawkach, zjeżdżalniach i w piaskownicy to niezapomniana lekcja wuefu . Wielką atrakcją dla wszystkich dzieci było samodzielne przygotowanie jabłecznika, który ze smakiem zjedliśmy pod koniec wizyty.
Takie lekcje to atrakcyjna i ciekawa alternatywa zajęć w szkole. Dzięki obserwacji na żywo, dzieci łatwiej przyswoiły wiedzę, poznały z bliska trudną i ciężką pracę rolnika. Uwrażliwiły się również na piękno przyrody, nabrały szacunku do ciężkiej pracy na roli oraz zwierząt, dzięki którym mamy pożywienie.

M.N.