• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • ikona resetu interlinii
  • ikona większej interlinii+
  • Kontrast:
  • ikona włączania kontrastu
  • ikona wyłączania kontrastu
  • Mapa strony:
  • ikona mapa strony

„Dary jesieni” to temat dzisiejszych lekcji klas 1b i 2a w terenie, poza murami naszej szkoły. Klasy korzystając z przepięknej pogody uczestniczyły dzisiaj wraz ze swoimi opiekunami w ciekawych zajęciach w zagrodzie edukacyjnej w Marianówku. Dzieci dowiedziały się jakie prace i plony zbierają rolnicy z pól i ogrodów jesienią. Poza tym miały możliwość obcowania z wiejskimi zwierzętami. Szczególne wrażenie wywarł na nas cielaczek, który wczoraj „przyszedł na świat”. Ogromną frajdę sprawiło dzieciom pogłaskanie króliczka, czy karmienie kóz. Przejażdżka zakręconą kolejką i gokartami, zabawa na huśtawkach, zjeżdżalniach i w piaskownicy to niezapomniana lekcja wuefu . Wielką atrakcją dla wszystkich dzieci było samodzielne przygotowanie jabłecznika, który ze smakiem zjedliśmy pod koniec wizyty.
Takie lekcje to atrakcyjna i ciekawa alternatywa zajęć w szkole. Dzięki obserwacji na żywo, dzieci łatwiej przyswoiły wiedzę, poznały z bliska trudną i ciężką pracę rolnika. Uwrażliwiły się również na piękno przyrody, nabrały szacunku do ciężkiej pracy na roli oraz zwierząt, dzięki którym mamy pożywienie.

M.N.

Marianowek 1Marianowek 2Marianowek 3Marianowek 4Marianowek 5Marianowek 6Marianowek 7Marianowek 8Marianowek 9Marianowek 10Marianowek 11Marianowek 12Marianowek 13Marianowek 14Marianowek 15Marianowek 16Marianowek 17Marianowek 18Marianowek 19Marianowek 20Marianowek 21Marianowek 22Marianowek 23Marianowek 24Marianowek 25Marianowek 26Marianowek 27 

Przekierowanie na stronÄ™ Facebook