• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • ikona resetu interlinii
  • ikona większej interlinii+
  • Kontrast:
  • ikona włączania kontrastu
  • ikona wyłączania kontrastu
  • Mapa strony:
  • ikona mapa strony
Uczniowie SP9 na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu
10-go listopada, 20 uczniów naszej szkoły, biorących udział w projekcie edukacyjnym - Dobry Start, uczestniczyło w warsztatach przeprowadzonych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Zajęcia miały charakter praktyczny: uczestnicy ważyli, mierzyli, testowali wytrzymałość materiałów, dokonywali obliczeń pod kierunkiem nauczycieli akademickich. Mieli również okazję poznać pracę Laboratorium Wytrzymałości Materiałów. W trakcie zajęć nauczyli się odkrywać swoje mocne strony, współpracy w grupie. Mieli możliwość doświadczyć, że nauka jest ciekawa i wymagająca, a piękno świata można nie tylko podziwiać, lecz także rozumieć.
Zajęcia wszystkim bardzo przypadły do gustu - być może wśród uczestników projektu dojrzewa przyszły inżynier, konstruktor lub wynalazca.
„DOBRY START" to tworzenie podstaw przyszłych kompetencji zawodowych, społecznych i osobistych oraz rozwój aktywności edukacyjnej u uczniów klas V - VIII szkół podstawowych” jest to projekt realizowany w partnerstwie z Gminą Bielawa, Gminą Pieszyce i Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu.

uniwersytet przyrodniczy 1uniwersytet przyrodniczy 2uniwersytet przyrodniczy 3uniwersytet przyrodniczy 4

 

Przekierowanie na stronÄ™ Facebook