Ustawienia
Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa nr 9
im. Mikołaja Kopernika
w Dzierżoniowie

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

Na ten dzień z niecierpliwością czekały przede wszystkim dzieci z klas I-III. W tym roku uczniowie wyruszyli na poszukiwania Świętego w teren. Część klas wybrała się do wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora na świąteczny spektakl pt. „Władysław i Anabella- czyli historia pewnego misia i lalki”. Po obejrzeniu przedstawieniu do dzieci przybył Mikołaj, który wręczył wszystkim upragnione prezenty. Część uczniów szukała Mikołaja w kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie. Po wykonaniu zadań pod ziemią, znaleźli wreszcie Świętego, który oczywiście przygotował dla wycieczkowiczów paczki z upominkami i słodkościami. Radości i zachwytu nad podarkami nie było końca. W szkole natomiast w tym dniu zapanował kolor czerwony, na korytarzach i w klasach królowały mikołajkowe czapki, rogi reniferów i świąteczne opaski na głowach. Tu również czekał na dzieci słodki poczęstunek. Mikołaj podrzucił go do sekretariatu szkoły! Do tej pory zastanawiamy się czy wszedł przez komin, czy może przez otwarte okno? Elfy rozniosły słodycze do poszczególnych klas, gdzie dzieci i te młodsze i starsze z zachwytem przyjęły tę małą niespodziankę. 

Do zobaczenia Mikołaju już za rok!

Klasy pierwsze pozują do zdjęcia z Mikołajem w Teatrze Lalki i Aktora w WałbrzychuKlasa 3a collage zdjęć: Dzieci rozwiązują zadania w kopalni, szukają Mikołaja, Święty rozdaje prezenty, wspólne zdjęcieKlasa 2b, collage zdjęć.  Dzieci pozują w klasie przy choince oraz w kopalni w Nowej Rodzie ze św. Mikołajemkolage zdjęć, klasy 2c, 3b, 3c pozują do zdjęcia z paczkami mikołajkowymi i w czapkach MikołajaKlasa 2a w Mikołajkowych przebraniach pozuje do zdjęcia przy szkolnej choince 

facebook

facebook

facebook