Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

Dnia 15 września obchodziliśmy w naszej szkole International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności,  odwagi i zabawy. Uczniowie i nauczyciele zorganizowali tego dnia wiele działań, które miały pomóc dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Motywem przewodnim tego dnia we wzorach na ubraniach była oczywiście kropka! W klasach odbyły się pogadanki na temat skąd wziął się ten dzień i co oznacza tytułowa kropka?
W niektórych klasach odtworzono na tablicach multimedialnych streszczenia książki o małej Vashti, która dzięki malowaniu kropek została zauważona i uwierzyła w siebie i w swoje umiejętności. Następnie uczniowie kl. I-III wspólnie bawili się z motywem kropki: układali plakat z kartkowych puzzli, wykonali opaski na głowy z kropkowym motywem. Rysowali kropkowe fantazje na temat: co można narysować za pomocą kropki? Klasa 1a i 2c wykonała na w-fie kropkowe zadania, a 1c wykorzystała do zabawy piankowe puzle literowe. Pozostałe klasy wykonały kropkowane prace plastyczne. Nauczyciele przygotowali z tej okazji dzieciom pamiątkowe dyplomy. To był bardzo kreatywny i niezapomniany dzień!

Klasa 1c prezentuje zabawy z piankowymi puzlami.Klasa 2c prezentuje kropkowane plakaty oraz zabawy na boisku szkolnymKlasa 2c prezentuje kropkowane plakaty oraz zabawy na boisku szkolnymkolaż czterech zdjęć. Klasa 1b koloruje swoje rysunki z kropek.Kolaż pięciu zdjęć. Dzieci kolorują rysunki z kropek. Klasa 1a układa puzzle i prezentuje swoje ubrania w kropeczki.Kolaż trzech zdjęć. Dzieci prezentują swoje obrazki z kropek.Kolaż trzech zdjęć. Dzieci prezentują swoje obrazki z kropek.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.