Tel. 74 8 31 35 46
E-mail: sp9_dzierzoniow@wp.pl
Adres: 58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 7

W tym roku szkolnym nasza Szkoła w ramach Warsztatów Ekologicznych przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Mistrz recyklingu i przyjaciele”. W ramach akcji na terenie szkoły założona została łąka naturalna celem edukacji praktycznej. Uczniowie pod nadzorem nauczyciela zasiali nasiona w wyznaczonym terenie, dbają o odpowiednie nawodnienie i nadzorują proces powstawania łąki. Został również przygotowany hotelik dla owadów. Wszystko to z myślą o przyrodzie oraz z myślą o uczniach, by mogli uczestniczyć w ochronie owadów zapylających rośliny. Łąka posłuży wszystkim klasom do poznawania roślin tam rosnących oraz obserwacji zmian w cyklu ich życia. Łąka założona we współpracy ze Stowarzyszeniem „Chlorofil”. W projekt zaangażowani uczniowie klasy 6a oraz pozostali uczniowie szkoły, którzy podczas warsztatów rozmawiali na zajęciach o roli łąk naturalnych dla świata owadów i całej przyrody oraz wykonywali przykładowe łąki kwietne w postaci plakatów , rysunków . Autorem projektu jest nauczyciel biologii Iwona Dzwolak koordynująca wszystkie działania ekologiczne na terenie szkoły.

Jeden mężczyzna stoi, drugi grabi ziemię.Ośmioro uczniów nachyla się nad ziemią.Uczniowie chodzą po ziemi, na której będzie łąka kwietnia. Za nimi zielone drzewa.Kilkoro uczniów pochyla się nad taczką, kilkoro w tle chodziUczniowie w niebieskich rękawiczkach jednorazowych sieją kwiaty na łące kwietnej.Uczniowie sieją kwiaty a mężczyzna który koordynuje zadanie obserwuje ich.

Łąka kwietna widziana oczami dzieci.. zielone tło, a na nim dużo kolorowych kwiatków i pszczół oraz bocianŁąka kwietna widziana oczami uczniów klasy 3B. Kolaż zrobiony z pięciu obrazków. Dużo kwiatów kolorowychŁąka widziana oczami dzieci. Kolorowe kwiaty na zielonej trawie, podpisane: Julia Galej, Julia Górkowa, Marianna Grzesiuk, 2aŁąka kwietna widziana oczami dzieci. Obrazek podpisany: łąka kwietna 3c, kolaż 9 obrazków, na których są kolorowe kwiaty na łące.Łąka kwietna widziana oczami dzieci. Obrazek podpisany: łąka kwietna 1a, kolaż 16 obrazków, na których są kolorowe kwiaty na łące.Łąka kwietna widziana oczami dzieci. Obrazek podpisany: 3a; kolaż 8 obrazków, na których są kolorowe kwiaty na łące.Łąka kwietna widziana oczami dzieci. Obrazek podpisany: łąka kwietna 2b, kolaż 5 obrazków, na których są kolorowe kwiaty na łące, motyle i pszczoły zrobione z płatków kosmetycznych i plasteliny.Łąka kwietna widziana oczami dzieci. Obrazek podpisany: łąka kwietna 1c, kolaż 6 obrazków, na których są kolorowe kwiaty na łące oraz zdjęcie dzieci, które te obrazki robiły.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.