• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • ikona resetu interlinii
  • ikona większej interlinii+
  • Kontrast:
  • ikona włączania kontrastu
  • ikona wyłączania kontrastu
  • Mapa strony:
  • ikona mapa strony

Dnia 9 i 10 maja uczniowie z klasy VI B w ramach realizacji projektu ,,Kreatywność i nauka - każdy uczeń tego szuka" byli na wycieczce w Toruniu oraz w Obserwatorium Astronomicznym w Piwnicach k/Torunia. 

Uczestnicy spacerowali ulicami, którymi niegdyś przechadzał się M. Kopernik. Poznali historię miasta i historię rodziny Koperników. Jedną z atrakcji tego wyjazdu był udział młodzieży w warsztatach wypieku pierników.

Ponadto klasa VI B  skorzystała z najnowszej  propozycji Planetarium z  Bazy Mars.  Baza Mars jest interaktywną przestrzenią zaaranżowaną w formie bazy kosmicznej na Marsie. Uczestnicy musieli się w niej zmierzyć z różnymi zadaniami oraz zaproponować rozwiązania, które umożliwiłyby przeżycie poza Ziemią.  Młodzież mogła m.in. monitorować stan Bazy, usuwać drobne awarie,  badać  próbki gruntu "Czerwonej Planety" czy też odpowiednio gospodarować energią. 

Uczniowie  z wielkim zainteresowaniem poznawali wyposażenie i przyrządy badawcze w Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach – w  ośrodku, w którym  wiedzę astronomiczną przedstawiono w sposób dostosowany do wieku uczniów.

Wszyscy wrócili bogatsi o nową wiedzę i umiejętności oraz oczywiście bardzo zadowoleni.

 

Przekierowanie na stronÄ™ Facebook