MIESIĄC Z ŻYCIA PIERWSZAKA!

Już miesiąc upłynął od rozpoczęcia roku szkolnego. Przez ten czas „oczkiem w głowie” całej społeczności uczniowskiej oraz kadry pedagogicznej byli najmłodsi nasi uczniowie- pierwszoklasiści. Mamy nadzieję, że wszyscy zaadoptowali się już do szkolnego rytmu życia, szkolnych obowiązków oraz zaprzyjaźnili się z nowymi kolegami i koleżankami z klasy.

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w tym miesiącu w spotkaniach z panem Policjantem oraz funkcjonariuszką Straży Miejskiej. Zajęcia z tymi osobami uwrażliwiły dzieci na zachowanie bezpieczeństwa w drodze do- i ze szkoły oraz zwróciły uwagę na niebezpieczeństwa czyhające na dzieci. Uczniowie dowiedzieli się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Klasa I a rozpoczęła zajęcia pływackie na basenie. Już wszyscy oswoili się z wodą oraz poczynili pierwsze kroki w nauce pływania.Wszyscy pierwszoklasiści biorą udział w ogólnopolskim programie „Mały mistrz”, który służy aktywizacji ruchowej dzieci.

Panie z edukacji wczesnoszkolnej zadbały, by dostosować rytm pracy do indywidualnych potrzeb dzieci. Dla tych uczniów dzwonek dzwoni wtedy, kiedy mają ochotę się pobawić. Zabawie i uatrakcyjnieniu zajęć służy tablica multimedialna zakupiona przez Dyrekcję szkoły w tym roku.

Odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia umuzykalniające dla klas I-III. Pierwszakom podobało się szczególnie granie na tubach. Fotogaleria z piewszego miesiąca w szkole

Wiele atracji i ciekawych zajęć jeszcze przed Wami !

Pierwszoklasiści przystąpili w dniu 3.10.2014 r. do Uroczystego Pasowania na Ucznia, które odbyło się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Najpierw dzieci miały do wykonania trzy zadania: zaśpiewanie piosenki lub wyrecytowania wierszyka, prawidłowe spakowanie plecaka oraz zawiązanie sznurówki. Następnie pani dyrektor Wioletta Uchman- Chrząszcz w towarzystwie pani w-ce dyrektor Iwony Dzwolak oraz przewodniczącej Komisji Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta- Wandy Kuneckiej, dokonała aktu pasowania stu ośmiu pierwszoklasistów naszej szkoły. Dzieci ślubowały na sztandar szkoły, że będą pilnymi uczniami i  będą dbać o dobre imię naszej szkoły. Wszyscy otrzymali pamiątkowe upominki, słodki drobiazg, a na koniec stanęli do pamiątkowych zdjęć klasowych. Zdjęcia z uroczystości

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy dużo siły i wytrwałości w dążeniu do zdobywania wiedzy, aby każdy dzień Waszego pobytu w szkole był radosny i szczęśliwy.

Opracowanie tekstu: M. Najdek